Sprawa życia polskich dzieci w rękach sędziów Trybunału Konstytucyjnego

Już niebawem, bo na 22. października zaplanowano rozpatrzenie przez Trybunał Konstytucyjny poselskiego wniosku o stwierdzenie zgodności z Konstytucją przepisów dotyczących tzw. przesłanki eugenicznej w ustawie poświęconej dopuszczalności aborcji. Dlatego też, wszystkich członków Akcji Katolickiej, naszych sympatyków i wszystkich ludzi dobrej woli, zapraszam do włączenia się w wielki powiew kolejnej modlitwy wstawienniczej w intencji, prawa do życia dla wszystkich nienarodzonych polskich dzieci.

 Dziś stając w obronie nienarodzonych, pragniemy szczęśliwego życia dla każdej polskiej kobiety, dla każdej polskiej rodziny. Nie dajmy się zwieść, tym którzy pogubili się z własnym sumieniem i walczą o źle rozumiane dobro. Dobro, które nie ma nic z miłości. Drodzy, zbyt długo otwierana jest w naszym kraju furtka śmierci. Widzimy to doskonale, że ci którzy z niej skorzystali nie potrafią zaznać szczęścia w dalszym życiu. Jest w nas Polakach jednak, ciągle wiele patriotyzmu i poszanowania praw Bożych. Dlatego też raz jeszcze z mocą upominamy się o prawo do respektowania świętości życia. Zbyt długo wola wielkiej rzeszy Polaków, jest tłumiona i odsuwana. Przemianę polskiego prawa w tej kwestii należy kontynuować.

Jednoczymy się w modlitwie przyłączając się do wszystkich obrońców życia, ogarniamy modlitwą przyszłych rodziców, szczególnie szukających drogi ludzi młodych, by otoczyli odpowiedzialnością powoływane przez nich nowe życie. Ufamy, że w tym szczególnym czasie zjednoczona siła modlitwy w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego doda im odwagi i pozwoli na przyjęcie postawy za życiem a tym samym zakończy prawny proceder jego unicestwiania.

Przeżywamy październik miesiąc poświęcony Matce Bożej, która bez obaw i pełna ufności przyjęła dar życia. Dziękując Maryi za jej przykład bezgranicznej miłości, upraszajmy wraz z Jej wielkim czcicielem św. Janem Pawłem II, by w dniu 22 października, wspomnienia liturgicznego naszego Św. Patrona – papieża Polaka, prawo do życia zostało w pełni ochronione.

 Święta Boża Rodzicielko, módl się za nami
 Św. Janie Pawle II, wstawiaj się za nami

 Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Warszawa, 12 października 2020 r.


cool     cool    cool     cool    cool

6 października

Opiekę nad ubogim sprawuje Bóg przez nasze ręce, zdolności, talenty, gorliwość, pracowitość i... miłość.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Październik 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nowenna pompejańska

FOTOGALERIE

Za naszą Ojczyznę!

Polska pod Krzyżem

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
102631

Ewangelia na codzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona