W podniosłą atmosferę Świąt Wielkanocnych, w której jeszcze trwamy, wpisuje się radość oczekiwania na Srebrny Jubileusz Akcji Katolickiej – 25. rocznicę ponownego powołania Akcji Katolickiej w Polsce, co miało miejsce 02 maja 1996 roku.

Mocnym akcentem, który przypomina o tym Jubileuszu w Biuletynie nr 64 (który niebawem dotrze do Członków Akcji Katolickiej), jest Nowenna do Świętego Jana Pawła II, naszego Patrona; nowenna opracowana i przekazana Członkom Akcji Katolickiej z apelem i prośbą o wymodlenie łask w intencjach tam zamieszczonych.

W stałych działach tematycznych Biuletynu zamieszczamy informacje o wielu ciekawych wydarzeniach z życia Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej i z życia DIAK-ów. Pomimo pandemii Covid-19 Akcja Katolicka nieprzerwanie podejmuje inicjatywy, modli się, radzi sobie, żyje. Nie pozwalamy zamknąć się w ścianach naszych mieszkań. Zebrania Zarządu Krajowego, ale też wielu Zarządów Diecezjalnych, Rady Diecezjalne, odbywają się on-line. Staramy się realizować nakreślone plany, ponieważ patrzymy na nasze stowarzyszenie perspektywicznie, co potwierdza np. Gala Koncertu Pieśni Patriotycznej w Zamku Królewskim w Warszawie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni Pani prezes Urszuli Furtak. Dwadzieścia pięć lat temu rozpoczęliśmy długą drogę stawianych sobie wymagań i choć nie zawsze jest ona łatwa, często z przeszkodami, to osiąganie zamierzonych celów świadczy o tym, że trud się opłaci.

Zachęcamy do lektury kolejnego numeru Biuletynu i do duchowego przygotowania się przed szczególnym dla nas dniem, jakim będzie 02 maja 2021 roku.

Elżbieta Olejnik


cool     cool    cool     cool    cool

15 września

Jeżeli Chrystus chciał, aby pod krzyżem trwała Jego Matka — Maryja, dał nam przez to gwarancję, że każdy, kto stoi bodaj pod największym krzyżem życia, ale przy Matce Najświętszej, nie odejdzie od Chrystusa.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Wrzesień 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

FOTOGALERIE

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
577894

Ewangelia na codzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona