26 sierpnia – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

 

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

 

„Zachowałeś dobre wino aż to tej pory” 

Kiedy Chrystus był na weselu i kiedy tłum gości został obsłużony, zabrakło im wina, a ich radość zmieniła się w smutek... Widząc to, najczystsza Maryja rzekła do swojego syna: „Nie mają już wina; dlatego proszę Cię, moje dziecko, okaż, że możesz wszystko — Ty, który wszystko stworzyłeś z mądrością.”

Wytłumacz, proszę, czcigodna Dziewico, na podstawie których cudów wiedziałaś, że twój Syn, bez zbierania winogron, może dać wino, skoro nie uczynił przedtem żadnych widzialnych cudów? Naucz nas...tak jak powiedziałaś swojemu Synowi: "Daj im wina — Ty, który stworzyłeś wszystko z mądrością."

"Widziałam sama, jak Elżbieta nazwała mnie Matką Boga przed narodzeniem dziecięcia; po narodzeniu Symeon wychwalał mnie, Anna mnie uczciła; magowie przybyli z Persji do stajenki, gdyż gwiazda im objawiła przyjście tego dziecięcia; pasterze z aniołami zwiastowali radość i całe stworzenie radowało się z nimi. Czegóż więcej miałabym szukać, jakich cudów, aby wierzyć, że mój Syn jest tym, który stworzył wszystko z mądrością?"...

Kiedy Chrystus jawnie zamienił wodę w wino swoją mocą, wszyscy rozradowali się i rozkoszowali się wyśmienitym smakiem tego wina. Dziś, podczas uczty Kościoła gromadzimy się wszyscy, gdyż wino zamienia się w krew Chrystusa, a my pijemy ją ze świętym rozradowaniem, wysławiając wspaniałego Oblubieńca. Ponieważ prawdziwym Oblubieńcem jest syn Maryi, Słowo wieczne, które przyjęło postać niewolnika; choć stworzyło wszystko z mądrością.

Najwyższy, Święty, Zbawca wszystkich, niezmiennie czuwa nad winem, które jest w nas, gdyż jesteśmy najwyżej postawieni. Wygania z nas wszelkie zepsucie, wszystkie złe myśli, które psują święte wino... Przez wstawiennictwo Najświętszej Matki Boga uwolnij nas od ciężaru grzechów, które nas przygniatają, Boże miłosierny — Ty, który wszystko stworzyłeś z mądrością. 

Św. Roman Pieśniarz zwany Romanem Melodosem (? – ok. 560),
kompozytor hymnów Hymn 18, Wesele w Kanie (© Evangelizo.org)


cool     cool    cool     cool    cool

7 września

Po strasznej wojnie doszliśmy wreszcie do zrozumienia, jak wielka jest wartość człowieka w oczach Boga i ludzi. Wszystko jedno, czy to jest maleństwo, kształtujące się pod sercem matki, czy mąż dojrzały pełen sił; kobieta z dyplomem i tytułem, wieśniaczka czy też sędziwy starzec, który kończy swoje życie; każdy człowiek jest wartością nieporównywalną, jedyną, niepowtarzalną.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Wrzesień 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

FOTOGALERIE

Odwiedza nas 352 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
577945

Ewangelia na codzień

Tylko Maryja może uratować świat

Prymas Wyszyński – Oficjalna strona