Rejonowe spotkanie formacyjne DIAK – 2021-02-20
 
Rejonowe spotkanie formacyjne w par. Bł. Władysława z Gielniowa
 
W sobotę 20 lutego br. w kościele Bł. Władysława z Gielniowa odbyło się rejonowe spotkanie formacyjne dla członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą odprawił ks. Kamil Falkowski Diecezjalny Asystent Kościelny Akcji Katolickiej AW.
 
Następnie p. Wiesława Bełdycka wygłosiła wykład nt. „Lata i miejsca internowania kard. Stefana Wyszyńskiego”. Jest to kontynuacja przygotowania duchowego członków Akcji Katolickiej do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
 
Spotkanie, w którym uczestniczyło ponad osiemdziesiąt osób, Prezesi i Członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej, miało niezwykle uroczysty i podniosły charakter. Obecne były Poczty Sztandarowe POAK, staranna oprawa liturgii, świetne kazanie Księdza, trafiające do serca uczestników Mszy św., ładna oprawa muzyczna, bardzo dobra atmosfera i radość.
 
Ks. prałat Jacek Kozub, proboszcz par. Bł. Władysława z Gielniowa, powitał obecnych na Mszy św. członków Akcji Katolickiej, były też okolicznościowe wystąpienia, ponieważ było to pierwsze, bardzo oczekiwane i bardzo udane spotkanie członków AK z ks. Kamilem Falkowskim, naszym Asystentem.
 
Zachowane były wszystkie wymogi restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Kościół Bł. Władysława z Gielniowa jest świątynią o dużej kubaturze i w czasie pandemii może pomieścić 300 osób.
 
Elżbieta Olejnik
  
***********************************************
 
Powitanie Ks. Proboszcza Prałata Jacka Kozuba
 
 
Serdecznie pozdrawiam, czuję się wielce zaszczycony w naszym kościele, w naszej parafii gościć elitę Kościoła Warszawskiego.
 
Bardzo serdecznie witam ks. Kamila, który został oddelegowany przez księdza kardynała aby sprawować duchowa pieczę nad wspólnota Akcji Katolickiej.
 
Witam cały zarząd AK na czele z Panią Prezes, witam wszystkich, którzy należą do tej szczególnej grupy która ma jakże piękną tradycję Kościoła w Polsce i Kościoła na świecie. Witam wszystkich tu obecnych.
 
Cieszę się z Państwa obecności i proszę to miejsce uznać za szczególnie przyjazne wspólnocie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej.
 
Niech ten dzień będzie dla Państwa błogosławiony i niech Patron Stolicy i Patron parafii błogosławiony Władysław hojnie obdarza wszystkich.
 
Szczęść Boże!  
 
 
 *********************************************
 
 
 
 
 
 
 
WIĘCEJ:  FOTOGALERIA
 
*********************************************
 
Miejsce spotkania:
 
kościół pw. bł. Władysława z Gielniowa na Natolinie, ul. Przy Bażantarni 3 – 
20 lutego 2021 r.
Początek spotkania – godz. 10:00.
 
 
Dojazd: metro w kierunku Kabat  stacja docelowa Natolin.
Od stacji można dojść do kościoła (ok. 15 min.) albo dojechać autobusem linii 166 lub 192 (przystanek docelowy na żądanie „Przy Bażantarni").
 
Mapka:
 

 


cool     cool    cool     cool    cool

10 października

Nic nie rozgrzesza od niesienia pomocy człowiekowi.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Grudzień 2023
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

Konferencje biblijne

FOTOGALERIE
Odsłon artykułów:
1866999

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Instytut Prymasowski KSW