Msza św. pogrzebowa śp.  Agaty Gałuszki-Górskiej

 

9 stycznia 2023 r. godz. 11:00 w kościele bł. Władysława z Gielniowa

 

 

Śp.  Agata Gałuszka-Górska – żona śp. Artura Górskiego

Przed 6 laty zmarł Artur Górski – polski polityk, nauczyciel akademicki, publicysta, dziennikarz, politolog, poseł na Sejm aż czterech kadencji, członek Akcji Katolickiej, wierny przyjaciel Polaków na Litwie. Odszedł w wieku zaledwie 46 lat.

Wczoraj z kolei, w środę 28 grudnia, do domu Pana również przedwcześnie odeszła żona Artura Górskiego – zaledwie 49-letnia Agata Gałuszka-Górska. Osierocili syna Kacpra.

„Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj zmarła Pani Prokurator Agata Gałuszka–Górska – Zastępca Prokuratora Krajowego" – 28 grudnia, we środę, poinformowała na swojej stronie internetowej Prokuratura Krajowa.

Agata Gałuszka–Górska w jednostkach prokuratury pełniła służbę od kwietnia 1999 r. W latach 2004-2008 prowadziła i nadzorowała postępowania dotyczące przestępczości zorganizowanej, najpierw w Wydziale do Spraw Przestępczości Zorganizowanej w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie, a następnie w Biurze do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Od dnia 1 września 2008 r. w  r. w Departamencie Organizacji Pracy, Wizytacji i Systemów Informatycznych Prokuratury w Prokuraturze Generalnej.

W okresie od 6 lutego 2013 r. do 3 marca 2016 r. pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Organizacji Pracy Prokuratury w Prokuraturze Generalnej, a od 18 marca 2016 r. funkcję Zastępcy Prokuratora Krajowego. Była Wiceprzewodniczącym Krajowej Rady Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym oraz członkiem Rady Programowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 4 kwietnia 2019 roku została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi.

Była wybitnym prokuratorem, posiadającym ogromne doświadczenie zawodowe i rozległą wiedzę, w szczególności w zakresie procedury karnej, prawa karnego materialnego i kryminalistyki. Cechowała ją niezwykła pracowitość i bezgraniczne oddanie służbie prokuratorskiej. Ciążące na niej obowiązki służbowe wykonywała na najwyższym poziomie profesjonalizmu zawodowego. Posiadała także wyjątkowe zdolności organizowania pracy w kierowanych przez nią komórkach organizacyjnych. Jej droga zawodowa, sposób wykonywania obowiązków i stosunek do współpracowników stanowiły wzorzec postępowania dla innych prokuratorów.

Kierownictwo Prokuratury Krajowej składa wyrazy głębokiego współczucia dla Syna i całej rodziny Agaty Gałuszki-Górskiej.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie...”

 

Do kondolencji dołącza również Redakcja L24. 

http://l24.lt/pl/polska/item/383857-nie-zyje-zona-artura-gorskiego

[Śp. Artur Górski uczestniczył w Parlamentarnym Porozumieniu Polski i Litwy. Był też częstym gościem Polaków w Solecznikach na Wileńszczyźnie.]

 


cool     cool    cool     cool    cool

21 stycznia

Zrozumienie Chrystusa, umiłowanie Go i ofiarne oddanie się Jemu, jak On poddał się woli Ojca -to sens życia chrześcijańskiego.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Luty 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

Konferencje biblijne

FOTOGALERIE

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1419538

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Instytut Prymasowski KSW