Nowenna do św. Józefa  

 

W miesiącu poświęconym św. Józefowi wspólnie będziemy się modlić do ziemskiego opiekuna Jezusa, aby orędował za nami, za naszymi rodzinami i za naszą Ojczyzną. W piątek 10 marca rozpoczynamy nowennę do św. Józefa.

Każdego dnia nowenny w „Naszym Dzienniku” zamieszczane będą teksty modlitw i rozważań poświęconych cnotom Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Włączmy się w tę modlitwę osobiście, zachęćmy nasze rodziny i naszych znajomych, by wspólnie prosić o potrzebne łaski dla nas, dla Kościoła i dla Polski.

– Nowenna do św. Józefa jest modlitwą bardzo skuteczną. Dobrze wiedzieli o tym księża więzieni w obozie w Dachau. Przez dziewięć dni modlili się do św. Józefa i zakończyli nowennę zawierzeniem. Zaowocowało to cudem. Księża zostali uratowani na trzy godziny przed planowanym zniszczeniem obozu. Było to dokładnie 22 kwietnia 1945 roku. Ich śladem poszło już wielu kapłanów i świeckich, którzy wymodlili ratunek i pomoc w trudnych sytuacjach – mówi „Naszemu Dziennikowi” ks. prałat dr Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

W Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu wierni będą się modlić tekstem nowenny publikowanym w „Naszym Dzienniku”.

– Nowenna do św. Józefa trwa dziewięć dni. Mamy ich do wyboru kilka. Przed tegorocznym wspomnieniem Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w naszym sanktuarium w Kaliszu modlić się będziemy tą, której towarzyszy rozważanie cnót świętego. Pochylimy się więc m.in. nad Jego pokorą, czystością, cierpliwością, posłuszeństwem czy pobożnością – zapowiada kapłan.

Nowenna w sanktuarium połączona będzie z Mszą Świętą o godz. 18.00. Intencje na nowennę można składać w kancelarii lub w sekretariacie. Przez cały miesiąc po każdej Mszy Świętej będzie też odmawiana litania do św. Józefa jako wynagrodzenie za otrzymywane przez Jego wstawiennictwo łaski.

https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/272207,nowenna-do-sw-jozefa.html?d=1

 


cool     cool    cool     cool    cool

8 maja

Łaska nie odgradza człowieka od świata i ludzi, ale przeciwnie, jeszcze ściślej z nimi zespala.

Stefan Kardynał Wyszyński – pierwsza kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Maj 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

Konferencje biblijne

FOTOGALERIE

Odwiedza nas 427 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1610070

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Instytut Prymasowski KSW