Wielkopostny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej

W sobotę 25 marca br. w Kościele Środowisk Twórczych pw. Św. Andrzeja Apostoła i Św. Brata Alberta w Warszawie członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej uczestniczyli w Wielkopostnym Dniu Skupienia. Ponad 60 osób wysłuchało konferencji ks. prałata Tadeusza Sowy, pierwszego Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickiej AW nt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy – duchowość Akcji Katolickiej”.

Kolejnym punktem programu była Eucharystia, którą sprawował i homilię wygłosił Ksiądz Prałat. Oprawę liturgii przygotowali członkowie Akcji Katolickiej: p. Ferdynand Obara z parafii MB Częstochowskiej na Powiślu, p. Józef Statkiewicz z parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie, p. Marek Nowak z parafii Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim i p. Anna Roman z par. MB Królowej Polski na Marymoncie.

W oryginalnej i wyjątkowo sprzyjającej modlitwie przestrzeni Kościoła Twórców odbyliśmy Drogę Krzyżową z rozważaniami Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda. Treści rozważań bardzo wpisywały się w naszą polską aktualną rzeczywistość.

Ubogaceni Słowem Bożym, modlitwą i wskazaniami zawartymi w konferencji i homilii powróciliśmy do domów i do naszych akcyjnych zajęć.

Na zakończenie p. prezes Tadeusz Kulik podziękował Księdzu Tadeuszowi Sowie za przeżyty z nami Dzień Skupienia, za przekazane treści i poświęcony czas, Księdzu Rektorowi Grzegorzowi Michalczykowi za życzliwość i możliwość realizacji spotkania a wszystkim obecnym za wspólną modlitwę.

Elżbieta Olejnik

 

 

  KONFERENCJA

  HOMILIA

 

Fot. K. Sadowski

   

FOTOGALERIA

 


cool     cool    cool     cool    cool

1 sierpnia

Mamy jedną Ojczyznę i jej winni jesteśmy miłość, służbę, ofiarę, a nawet śmierć, gdy Bóg tego zażąda.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Wrzesień 2023
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

Konferencje biblijne

FOTOGALERIE

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1797578

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Instytut Prymasowski KSW