Apel Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej
w obronie Św. Jana Pawła II
przed atakami wrogów Kościoła i Polski

Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej wyraża oburzenie, smutek i niepokój, jaki ogarnia członków Stowarzyszenia z powodu nasilających się w ostatnim czasie haniebnych ataków wymierzonych w osobę Świętego Jana Pawła II, Jego świętość i nauczanie.

To osaczanie od dłuższego czasu Papieża Polaka przez różne media nieprzyjazne Polsce, oparte na fałszywych dokumentach, wytworzonych przez agentów Służby Bezpieczeństwa w czasach komunistycznych PRL, w celu zwalczania Kościoła katolickiego, to kolejna próba w ramach systemowo zaplanowanego niszczenia Kościoła, upokorzenia Polskiego Narodu i osłabienia naszej Ojczyzny. Odbieramy to jednoznacznie jako działanie antykatolickie i antypolskie.

Wyrażamy zdecydowany protest przeciwko programom i przekazom Stacji TVN, w których są upowszechniane informacje wrogie Świętemu Janowi Pawłowi II, oparte na sfabrykowanych dokumentach, które w podły sposób godzą w autorytet Papieża Polaka. Święty Jan Paweł II jako Papież, a przedtem jako Arcybiskup Archidiecezji Krakowskiej Karol Wojtyła i Kardynał, współpracując z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, był Współtwórcą wyzwolenia Polski z jarzma komunizmu. Przez cały okres swojego pontyfikatu był naszym najwspanialszym ambasadorem. Zawsze upominał się o prawa ludzi pracy, uczył nas wolności, uczył nas odwagi, bo jak przypominał z nami jest Chrystus; był wielkim orędownikiem cywilizacji życia, przyjacielem dzieci i młodzieży, ludzi chorych, ludzi w podeszłym wieku, artystów... Służył swoim dorobkiem wszystkim na świecie, publikując encykliki, adhortacje, listy i książki. Spotykał się z Rodakami w czasie licznych pielgrzymek do Polski, podczas których wygłaszał homilie, które stanowiły swoiste rekolekcje dla Polaków.

Nie ma naszej zgody na niszczenie autorytetu Jana Pawła II i unicestwianie Jego zasług w obszarze społecznym, politycznym, religijnym, kulturalnym i ogólnoludzkim. Przez 28 lat pontyfikatu Jan Paweł II prowadził Kościół drogą dialogu i przebaczenia. To przykre, że kiedy cały świat ceni dokonania Świętego Jana Pawła II, w Polsce – Ojczyźnie Papieża, pojawiają się osoby, które za „judaszowe srebrniki”, mają odwagę atakować Świętego opierając się na kłamstwach, na dokumentach stworzonych na potrzeby władz komunistycznych. Polska jest ostoją katolicyzmu na Starym Kontynencie, dlatego jest „solą w oku” dla tych, którzy zaplanowali niszczenie Kościoła katolickiego i te próby podejmują coraz brutalniej.

My obronimy naszego Papieża Świętego Jana Pawła II, który w 1993 roku upomniał się o odrodzenie Akcji Katolickiej w Polsce po 50 latach przymusowej przerwy w czasach panowania komunistycznej władzy.

Pamiętajmy co powiedział Patron Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej, Bł. Stefan Kard. Wyszyński:

Jeśli przyjdą zniszczyć ten Naród, to zaczną od Kościoła, bo Kościół jest siłą tego Narodu”.

Święty Janie Pawle II jesteśmy z Tobą, a Ty wspieraj nas i uproś nawrócenie dla wrogów Kościoła.


Rada Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej
zgromadzona na zebraniu w dniu 23 marca 2023 roku


cool     cool    cool     cool    cool

27 sierpnia

Szukamy modelu współczesnego człowieka? Najlepiej zrobimy – i nie pomylimy się – gdy będziemy się przyglądali Chrystusowi.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Wrzesień 2023
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

Konferencje biblijne

FOTOGALERIE

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1797560

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Instytut Prymasowski KSW