Msza św. w intencji rychłej kanonizacji bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Wszechmogący Boże, racz zaliczyć bł. Stefana w poczet świętych

28 kwietnia 2023 roku, w archikatedrze Św. Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19.00, jak w każdym miesiącu, sprawowana była Msza św. w intencji rychłej kanonizacji bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Bogdan Bartołd proboszcz katedry.

Uroczysta Msza św. zapisała się złotymi zgłoskami w historii Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej. Ten dzień był świętem Akcji Katolickiej – jak podkreślił Ksiądz Bartołd witając zebranych. Podczas Mszy św. obecne były Relikwie bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, przekazane przez Kanclerza Kurii ks. prałata Janusza Bodzona w odpowiedzi na naszą prośbę.

Relikwie były uroczyście, w procesji, wniesione przez Prezesa Akcji Katolickiej AW p. Tadeusza Kulika, a po Mszy św., po odmówieniu modlitwy w intencji kanonizacji bł. Stefana, w kaplicy, gdzie spoczywają Jego doczesne szczątki, Pan Prezes zawierzył naszemu Patronowi (od 29 czerwca 2022r.), Akcję Katolicką Archidiecezji Warszawskiej i jej dzieło apostolskie, które realizuje od 1995 roku.

Mszy św. przewodniczył, w asyście dwóch kapłanów, ks. prałat Bogdan Bartołd. Witając wiernych zgromadzonych na comiesięcznej Mszy św. w intencji bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ks. Prałat ze szczególną życzliwością zwrócił się do licznie przybyłych członków Akcji Katolickiej, Pocztów Sztandarowych, doceniając duży wkład stowarzyszenia w życie Kościoła warszawskiego. Wyraził też nadzieję, że za miesiąc, na Mszy św. w 42. rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia, członkowie Akcji Katolickiej i Sztandary będą również obecne oddając hołd swemu Patronowi. Świadkami uroczystości były dwa Sztandary: Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej i Akcji Katolickiej Bł. Władysława z Gielniowa. Oprawę liturgii przygotowali członkowie AK AW.

Po uroczystości Akt Zawierzenia podpisał ks. prałat Bogdan Bartołd, pan Tadeusz Kulik - prezes i pani Elżbieta Olejnik – wiceprezes. Pozostali uczestnicy uroczystości będą mogli złożyć swoje podpisy w siedzibie AK AW.

Pamiątkowe zdjęcie przy sarkofagu bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego jest przypieczętowaniem naszego udziału w tej wyjątkowej, ważnej i radosnej uroczystości.

Króluj nam Chryste!

Elżbieta Olejnik

 


 FOTOGALERIA

 


cool     cool    cool     cool    cool

26 sierpnia

W naszym życiu potrzebna jest pomoc Matki Najświętszej. Jak bez matki rodzina domowa nie może wypełnić swojego zadania, tak w ojczyźnie naszej bez Matki Chrystusowej nie możemy prowadzić dzieci narodu do Chrystusa.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Wrzesień 2023
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

Konferencje biblijne

FOTOGALERIE

Odwiedza nas 268 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1797483

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Instytut Prymasowski KSW