Pielgrzymka biegowo-rowerowa do grobu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

W czwartek 14 września br. po raz osiemnasty  do grobu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przybyła Pielgrzymka Biegowo-Rowerowa ku czci Męczenników Stanu Wojennego. W pielgrzymce uczestniczyli górnicy z Kopalni „Wujek”, z Kopalni  w Knurowie i innych kopalni w liczbie 22 osób, którzy rozpoczęli sztafetę po Mszy św. w środę 13 września. Grupie biegaczy przewodniczy p. Marian Gruszka, który jest pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia.
 
W pielgrzymce tej od początku uczestniczy również Akcja Katolicka. Rowerzyści z Archidiecezji Warmińskiej to członkowie Akcji Katolickiej i młodzież szkolna, w tym również niepełnosprawni. W tym roku przybyli w liczbie 39 osób z p. prezesem  Wojciechem  Rucińskim i Księdzem Józefem Bachem.
 
Z Radomia przybyła dwunastoosobowa grupa rowerzystów – członkowie Akcji Katolickiej, była też p. prezes Teresa Połeć i p. Jerzy Skórkiewicz, wieloletni prezes Zarządu DIAK Diecezji Radomskiej.
 
Warszawę reprezentowała ośmioosobowa grupa rowerzystów, którzy jak każdego roku włączają się w tę pielgrzymkę jako asysta biegaczy od Janek.  
 
Zarząd DIAK AW reprezentowała pisząca te słowa Elżbieta Olejnik – wieloletni prezes stowarzyszenia.
 
Około godz. 16.30 pielgrzymi dotarli do celu. Słowa powitania wygłosił ks. proboszcz parafii Św. Stanisława Kostki prałat dr Marcin Brzeziński oraz p. Urszula Furtak Prezes Akcji Katolickiej w Polsce, która kolejny raz przybyła z Zielonej Góry, aby wziąć udział w tym wydarzeniu.
 
Po złożeniu wiązanek kwiatów na grobie Księdza Jerzego, wszyscy uczestniczyli we Mszy św. Były Poczty Sztandarowe: Akcji Katolickiej w Polsce i  Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.
 
Pielgrzymkę zakończyła agapa w Domu Pielgrzyma Amicus, podczas której w radosnej atmosferze dzielono się wspomnieniami i obdarowywano wzajemnie upominkami. Były też podziękowania za trud, poświęcenie i odwagę. Rozstawaliśmy się z nadzieją na spotkanie za rok.
 
Elżbieta Olejnik

 

 


cool     cool    cool     cool    cool

4 października

Ludzie pragną szacunku i choćby odrobiny serca... o jakże to mało i jakże nieskończenie... wiele.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Grudzień 2023
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

Konferencje biblijne

FOTOGALERIE
Odsłon artykułów:
1867050

Odwiedza nas 236 gości oraz 0 użytkowników.

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Instytut Prymasowski KSW