Piątek 27 października – Dzień postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju.

 

 

Ojciec Święty Franciszek ogłosił dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Ziemi Świętej.

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty wyraził swoje zaniepokojenie konfliktem w Ziemi Świętej i zaapelował do wiernych na całym świecie o włączenie się w piątek 27 października Dzień postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju. Wezwał także, by nie zapominać o udręczonej Ukrainie.

Poniżej przedstawiamy słowa Ojca Świętego:

– Drodzy bracia i siostry, także dzisiaj moje myśli kierują się ku Palestynie, Izraelowi. Rośnie liczba ofiar, a sytuacja w Gazie jest rozpaczliwa. Proszę, aby uczyniono wszystko, co możliwe, żeby uniknąć katastrofy humanitarnej. Niepokoi możliwe rozszerzenie konfliktu, podczas gdy na świecie otwartych jest już wiele frontów wojennych. Niech ucichnie broń, niech zostaną wysłuchane wołania o pokój ubogich, ludzi, dzieci. Bracia i siostry, wojna nie rozwiązuje żadnego problemu. Sieje tylko śmierć i zniszczenie, powiększa nienawiść, pomnaża zemstę. Wojna przekreśla przyszłość. Zachęcam osoby wierzące, do opowiedzenia się w tym konflikcie tylko po jednej stronie: po stronie pokoju. Ale nie słowami, lecz modlitwą, z całkowitym poświęceniem się. Mając to na uwadze postanowiłem ogłosić piątek 27 października dniem postu, modlitwy i pokuty. Zapraszam do włączenia się weń, w sposób jaki uznają za stosowny siostry i braci różnych wyznań chrześcijańskich, osoby należące do różnych religii i tych, którym leży na sercu sprawa pokoju w świecie. Tego wieczoru o godzinie 18,00 w bazylice św. Piotra będziemy przeżywali w duchu pokuty godzinę modlitwy, aby błagać o pokój w naszych czasach, o pokój na tym świecie. Proszę wszystkie Kościoły partykularne, aby w nim wzięły udział, przygotowując podobne inicjatywy, które angażowały by lud Boży.

Po pozdrowieniu pielgrzymów włoskich Ojciec Święty przypomniał o trwającej wciąż wojnie na terenie Ukrainy:

Bracia i siostry, proszę was, abyście nadal modlili się o pokój i nie zapominajmy o udręczonej Ukrainie, o której obecnie się nie mówi, lecz dramat trwa nadal.

 

AB, KAI

NaszDziennik.pl


cool     cool    cool     cool    cool

7 października

Po Bogu w Trójcy Świętej Jedynym nie mamy nikogo bliższego nad Matkę Słowa Wcielonego. Gdy więc szukamy w naszych myślach modlitewnych z kim mielibyśmy rozmawiać, komu mielibyśmy się zwierzyć, z kim naszą samotność dzielić, to chyba tylko z Nią.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Grudzień 2023
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

Konferencje biblijne

FOTOGALERIE
Odsłon artykułów:
1866987

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Instytut Prymasowski KSW