„Święta miłości kochanej Ojczyzny
Czują cie tylko umysły poczciwe”.

11 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej. Kard. Nycz będzie przewodniczył Mszy Świętej w intencji Ojczyzny

 

Centralne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które przypada w sobotę 11 listopada, odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej. Mszy Świętej będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi biskup polowy Wiesław Lechowicz. Ponadto, parafie archidiecezji warszawskiej zapraszają na koncerty patriotyczne

Kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył o godz. 10:00 uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z udziałem najwyższych władz państwowych. W czasie Eucharystii zapalona zostanie historyczna Świeca Niepodległości. Homilię wygłosi biskup polowy Wiesław Lechowicz.

O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert „Wolność jest w nas” z udziałem m.in. Małej Armii Janosika. Po nim zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych.

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończy zapalenie o godz. 19:18 Świecy Niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej oraz w polskich domach oraz Msza Święta z uroczystym odmówieniem Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności.

Wydarzenia w parafiach

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, w piątek 10 listopada, w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie o godz. 18:30 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze.

O godz. 18:45, w sobotę 11 listopada, odbędzie się wieczornica patriotyczna w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. W programie koncert „Drogi do Niepodległości” w wykonaniu Warszawskiego Chóru Polonia im. I. J. Paderewskiego, odczytanie poezji, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, spotkanie w kawiarence. Ponadto o godz. 20:00 w parafii św. Michała Archanioła odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Jelonkach w niedzielę 12 listopada po Mszy Świętej o godz. 13:00, czyli około 13:50, odbędzie się koncert patriotyczny pt. „Cześć polskiej ziemi”. Wystąpi Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

https://archwwa.pl/aktualnosci/11-listopada-w-swiatyni-opatrznosci-bozej-kard-nycz-bedzie-przewodniczyl-mszy-swietej-w-intencji-ojczyzny/


cool     cool    cool     cool    cool

6 października

Opiekę nad ubogim sprawuje Bóg przez nasze ręce, zdolności, talenty, gorliwość, pracowitość i... miłość.

Stefan Kardynał Wyszyński – druga kromka chleba

Kalendarz DIAK AW

Grudzień 2023
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Nowenna pompejańska

BEATYFIKACJA33

Za naszą Ojczyznę!

Iskra Bożego Miłosierdzia

Konferencje biblijne

FOTOGALERIE
Odsłon artykułów:
1866972

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Ewangelia na co dzień

Tylko Maryja może uratować świat

Instytut Prymasowski KSW